DÜNYADA İLK VE TEK AQUANİT PORSELEN DUŞ KAROSU

aquanit, duş teknesi, duşakabin

TEKNİK PORSELEN NEDİR?

Porselen karolar, çok ince bir karışım haline getirilmiş, kil ve diğer minerallerden oluşan yoğun bir gövdeye sahiptir. Güçlü preslerde basılan porselen karolar, 1250 Derece’de pişirilerek tamamen su emmeyen çok sert bir yapıya kavuşurlar. Kir ve leke tutmadıkları gibi, donmalara karşı da dayanıklıdırlar. Kullanıldıkları mekan neresi olursa olsun, uzun yıllar renk ve güzelliklerinin korumaya devam ederler. %100 Porselen üretilen aquanit porselen tüm özelliklerini banyolara taşır.

Porselen Karoların Genel Özellikleri

Kimyasallara dayanıklı,
Cif, porçöz, tuz ruhu gibi ağır temizlik kimyasallarına karşı dayanıklı.
Hijyenik,
Bakteri tutmaz ve her zaman temiz kalmaktadır.
Çizilmelere karşı dayanıklı,
Cebinizdeki anahtar ile ürünün üzerinde bir çizik atın ne demek istediğimizi o zaman anlıyacaksınız.
Leke tutmaz,
Leke tutmaz ve hiçbir noktada ürünün üzerinde su kalmaz, su emme yapmamaktadır.
%100 Porselen dayanıklılığı,
Darbelere karşı ve +70, -70 derece ısınmaya, donmaya karşı dayanıklı.
MAT Yüzey
Üzerinde deforme olmalara karşı bir kat sır bulunmaktadır bu sır sizi yanılmasın ürün tamamen mattır, zaten yüzeyini ellediğinizde anlıyacaksınız.

DÜNYADA İLK VE TEK AQUANİT PORSELEN DUŞ KAROSU

%100 porselenden meydana aquanit, banyolarınızda çok yenilikçi bir görünüm meydana getiriyor, dünyada bir çok bu tipte Porselen Duş Karosu üretilmiştir ama sadece Seranit Grup başarıya ulaşmıştır. Ürünün bir çok avantajı var iken, bazı dejavantajlarıda mevcut ürün hakkında bilgi alırken size ağırlıklı olarak avantajları hakkında bilgi verilir dejavantajları geçiştirilir bu yazımızda ürünü tam anlamıyla inceliyeceğiz ve size en doğru bilgileri vermeye çalışacağız.

BANYODA KAROLAR YERİNE OTURUYOR

Ürün ilk üretildiğinde ağırlıklı olarak Otel vb. Konaklama tesisleri almıştı fakat şuan insanlar kişisel banyolarındada ürünü kullanmaya başladı ve ürün her kesimin ilgisini çekti buda Seranit Grubun başarılı olduğu anlamına gelir.

DÜNYADA İLK VE TEK

Bu tarzda bir çok ürün üretildi Ülkemizde buna benzer ürünleri Vitra Grup denedi fakat aquanit kadar başarı elde edemedi, aquanit kendi özgün tasarımı Son kullanıcı, Dekoratör ve Mimarların çok ilgisini çekti fakat Vitra grubun Porselen duş karolarına ilgi o kadar yoğun değildi.

ÇÖZÜM ODAKLI TASARIM

Ürünün hep görünen yüzünden bahsettik görünmeyen kısmında ise ürünün kendine özgü Su gider/Sifon bölümü bulunmaktadır, sifon piyasadaki sifonlara göre çok işlevsel ve kalitelidir. Türkyiede şartlarında bir musluktan dakikada akan su miktarı ortalama 27 Litre akar iken aquanit sifon sistemi dakikada 95 Litre su tahliyesi sağlamaktadır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

DAYANIKLI
Normal bir porselen karo kadar ürün darbelere dayanıklıdır, %100 porselen esaslı üretildiği için +70 , -70 derecelere dayanıklı ve aşınmaz.

HİJYENİK
Aquanit hiçbir şekilde leke tutmaz, temizlik kimyasallarına karşı dayanıklı ve ürünün yüzeyinde standart sır bulunmaktadır bu sır sayesinde deforme olmaz, solmalar yaşanmaz çizilmez.

EBATLANDIRABİLME
Üründe altı farklı ebat mevcut ebatlar, 80×80, 90×90, 120×80, 80×120, 90×135, 135×90 ve altı farklı linear çeşiti mevcuttur. Ürün aslında iki bölümden oluşur ürünün etrafında çerveçe şeklinde bir bölüm vardır bu bölüm 10 cm genişliğindedir, bu kısımda eğim mevcut değildir ama içerdeki kısımın üzerinde %7 lik bir eğim bulunmaktadır, muhtemelen bu eğimi siz hissetmessiniz bile. Olmasının sebebi ise ürünün üzerinde duş alındıktan sonra herhangi bir noktasında su kalmaması içindir.

KOLAY UYGULAMA
Ürün tek parça olduğundan dolayı uygulaması çok kolaydır, gider sisteminide hızlı ve uraştırmadan montajı yapılabilmektedir.
Darbelere karşı ve +70, -70 derece ısınmaya, donmaya karşı dayanıklı.

Aquanit’e Türkiye ve dünyadan ödül!
A’Design ödülleri 2016 ve XONE DESİGN 2016 Tasarım yarışmalarında ürün almıştır.

 

AVANTAJLARI

1-) Seranit Grup tarafından bu ürünlerin düz fonlarının zeminlerini, duvarları ve dekorlarını üretmektedir. Mesela şöyle bir örnek verelim 90×135 Beton gri bir aquanit aldığınızda 70×70 Beton gri zeminleri ve 30×90 Beton gri duvarlarınada ulaşabilirsiniz.
2-) 17 farklı renk seçeneği ile banyonuzun renkleri ile ürünü kombin yapmanız çok zor olmayacaktır.
3-) Seranit grup tarafından ürün montajında yaşabilecek sorunların çözümleri konusunda destek verilmektedir.

DEZAVANTAJLARI

1-) Ürünün giderinin tıkanması tarafında ordan çıkartılma işlemi yapılamamaktadır ürün kırılarak gerekli işlemler yapılıp sonra yenisi takılır, ama bu zamana kadar ben böyle bir şikayet ile karşılaşmadım fabrikayı arayıp görüştüğünüzdede zaten böyle bir sorunla karşılaşmayacaksınız.
2-) Ürünün montajı diğer ürünlere göre biraz zordur sebebi ise bizim ustalarımızın yetersizliği ustalarımız küçük ebat ve işlevsiz seramik uygulamaları yapmaktadır ağırlıkla ve şöyle bir sorun varki Türkiyede ustaların %80’i bu ürünü uygularken sorun yaşamaktadır. Bu konuları iyi araştırın, uygulama yapabilecek ustaların istediği bedeller neredeyse aquanit kadardır. Buda size exstra maliyet olarak yansımaktadır. Sadece ürünü satın almakla ürün bitmicek.

Ürünün fiyat bilgisine banyomega ‘dan inceleyebilirsiniz, ürün hakkında kafanıza takılan tüm soruları iletişim bölümden bize sorabilirsiniz yada 0212 909 91 35 numaralı telefondanda destek alabilirsiniz.