Dekorasyon Nedir?

dekorasyon nedir

Dekorasyon Nedir?

İnsanlar tarih boyunca her zaman bir şeyler dekore etmişlerdir. Bu durum insanların iç dünyasında bulunan zevklerini mekanlara yansıtma arzusundan kaynaklanmaktadır. Vakit geçirmekten ve yaşamaktan keyif alınan ortamlar oluşturmaya çalışmışlar. Bu insanlar aynı zamanda kendi kişiliklerini dekore ettikleri mekanlar ile diğer insanlara aktarma düşüncesine de sahiptirler. Peki, bu içgüdü ile yapılmakta olan dekorasyon nedir?

Dekorasyon Nedir ve Nerelere Uygulanır?

Dekorasyon, kısaca inşa edilen bina türü yapıların dış ve iç mekanlarını süsleme sanatıdır. Dekorasyon ve mimari tasarım arasında çok büyük fark bulunur ve aynı olgu değillerdir. Mimari tasarımda bina içerisinde hangi oda bulunacağı, ne tür amaçlar için kullanılacağı ve dış görünüm gibi düşünceler oluşmaktadır. Fakat dekorasyonda odaların ya da mekanların iç ve dış kısımların işlevsel ve kişisel amaca uygun olarak süsleme ön plana çıkar.

Dekorasyon:

  • Evlerin odaları
  • Çalışma ortamı
  • Bahçe gibi bölümlerde uygulanmaktadır.

Dekorasyonun Önemi

Dekorasyon oldukça önemlidir. Çünkü yaşadığımız ortamın görüntüsü, işlevselliği ve yapısı, duygularımızı her zaman etkiler. Amacına uygun ve güzel olan dekorasyon kişiyi pozitif yönde etkiler. Ayrıca enerjiyi ve motivasyonu arttırır.

Dekorasyonun Etkileri

Dekorasyon için her kullanılan renk, şekil ve stil farkı, insanların karakterleri üzerinde farklı etki yaratır. Bu oluşan etkiler iş dünyası adına da çok önemlidir. Bir mağaza daha etkili satış yapmak adına iç dekorasyonunu en iyi şekilde düzenler. Tüm dikkatin ürünler üzerine çekmesini sağlar. Bu yüzden iyi bir dekorasyon kişiyi her zaman pozitif yönde etkiler.

Dekorasyon konusunda iletişim sayfamızdan, Whatsapp Hattımızdan Tüm kafanıza takılan soruları ÜCRETSİZ olarak cevaplıyoruz, ürünler hakkında güncel fiyat, en hızlı tedarik, en ekonomik fiyatları hakkında’da magaza‘mızda inceleyebilirsiniz.

çalışma ortamı, çalışma otamı